Niniejsza strona internetowa należy do spółki Shoes For Fun S.A. z siedzibą w Warszawie, która prowadzi przy jej wykorzystaniu ofertę publiczną oraz akcję promocyjną oferty publicznej [Więcej]

Zainwestuj w Shoes For Fun S.A.

423 211 PLN
zgromadzony
kapitał
/
2 000 052 PLN
kwota
emisji
Seria BSeria C

423 211 PLN

zgromadzony kapitał

2 000 052 PLN

kwota emisji

21,16%
postęp emisji
111
inwestorów
Projekt
zakończony
22.12.2021
data zakończenia
200 019 PLN
próg powodzenia
Shoes For Fun S.A. w pigułce
CEO:Marek Sołtyk
Branża:producent obuwie, obuwie dziecięce, e-commerce
Co nas wyróżnia:
 • Producent obuwia dla dzieci 1-10 lat
 • Własna produkcja = kontrola jakości
 • Specjalista od sprzedaży e-commerce
 • Rozwój od 3 lat na poziomie 80%-100%
 • Zastrzeżone wzory kapci dla dzieci
 • Coraz większy zysk z roku na rok
Wycena spółki i oferowane serie akcji
Wycena (pre-money):
9 997 863 zł
Wycena (post-money):
11 997 916 zł
Oferowany % akcji: 16,67%
Seria
Cena emisyjna
Seria i cena
Pozostało
/
Łączna liczba
B
91,5 PLN
B      91,5 PLN
6
/
3 279
C
101,67 PLN
C      101,67 PLN
15 504
/
16 721

Aktualności

Tomasz Karolak został Ambasadorem Marki.

WAŻNE! Zarząd Spółki podjął decyzje o zmianie akcji imiennych na okaziciela, tym samym rozpoczął proces przygotowania Spółki do debiutu na Giełdzie. Obecnie Spółka jest na etapie wyboru firmy doradczej, która zagwarantuje Spółce profesjonalnie przygotowanie do debiutu na NewConnect w 2023 roku

Ważne dla Inwestorów - rozpoczęcie tak ścisłej współpracy Tomasza Karolaka ze Slippers Family jest potwierdzeniem bardzo dobrych opinii o Spółce wśród klientów, realizacji stawianych celów, atrakcyjnych produktów oraz perspektywą dynamicznego rozwoju firmy w nadchodzących latach.

Tomasz Karolak jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów polskich, reżyser, biznesmen prowadzący z powodzeniem od lat swój własny teatr został ambasadorem marki Slippers Family. Tomasz Karolak zamierza bardzo aktywnie uczestniczyć w działaniach marketingowych Spółki jako tata dwójki dzieci, klient firmy oraz reprezentant klientów, jak i Spółki w mediach. 

Wyniki finansowe Spółki styczeń-październik 2021

Nie podatkowe koszty uzyskanie przychodu wynikają z realizacji przez Spółkę zakładanego Planu Rozwoju (zawartego w prospekcie emisji) i zlecenia części produkcji na zewnątrz w formie przekazania materiałów do produkcji, które zostaną rozliczone przez podwykonawców w grudniu i styczniu.
Wyniki za październik 2021 - sprzedaż 63% lepsza niż przed rokiem

 Ogromny wzrost sprzedaży Przychody września 2021 wzrosły o 110% względem września 2020 roku.

WSPÓŁPRACOWALI ZE SLIPPERS FAMILY

Art Collection Slippers Family to wyjątkowa i limitowna kolekcja bucików tworzona przez zdolnych artystów. Wybrani przez markę Slippers Family malarze będą tworzyć autorskie wzory – projekty, które następnie trafią na specjalne edycje obuwia dziecięcego firmy. Jako pierwsza w tym zakresie współpracę z marką rozpoczęła początkująca malarka Ewelina Wasiluk, która podczas swojego Wernisażu „Kochajmy Życie” w Fabryce Norblina zaprezentowała w formie obrazu wzór na buciki.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Początki Slippers Family to rok 2013. Przez cztery lata marka rozwijana była w ramach działalności gospodarczej założyciela. Shoes For Fun S.A. powstała w lipcu 2021 roku, z przekształcenia Shoes for fun Sp. z o.o. zarejestrowanej w 2017 roku.

Specjalizacją Emitenta jest produkcja i sprzedaż zdrowego obuwia dziecięcego dla dziewczynek i chłopców. Obuwie oferowane jest dla dzieci w przedziale wiekowym od 1 do 10 lat. Każda kolekcja produkowana jest z materiałów, które nie powodują podrażnień, uczuleń czy nie wpływają na zły rozwój stopy dziecka. 

Nowoczesny zakład produkcji, automatyzacja procesów produkcji oraz zaangażowany zmotywowany zespół to gwarancja wysokiej jakości produkowanych bucików dla dzieci co potwierdzają tysiące opinii naszych klientów i powracający klienci do naszego sklepu. 

Produkcja w latach 2017 - 2020

Źródło: dane własne emitenta 
Wyprodukowane przez Spółkę buciki i kapcie trafiły już do tysięcy polskich klientów i każdego dnia podbijają serca nowych. Slippers Family dokłada wszelkiej staranności, aby oferowane obuwie było nie tylko modnie wyglądające, ale również zdrowe i bezpieczne dla małych klientów.  
Głównym celem biznesowym spółki jest objęcie pozycji lidera w sprzedaży e-commerce obuwia dla dzieci w Polsce. Aby to osiągnąć, niezbędne jest osiągnięcie pułapu 1 mln par butów dla dzieci rocznie w perspektywie 5-7 lat (5% rynku). Ważnym krokiem w rozwoju spółki będzie wprowadzenie innowacyjnego systemu abonamentowego dla klientów firmy, pozwalającego na atrakcyjny sposób zakupu obuwia do żłobka, przedszkola i szkoły połączonego z dedykowaną mu aplikacją.  

Przychody spółki w latach 2017 - 2020

Źródło: dane własne emitenta, kwota sprzedaży netto
Każdy model wymyślony i produkowany na starcie jest w fabryce mieszczącej się na Podhalu. Jest to nowoczesny obiekt, do którego firma przeniosła produkcje w 2020 roku  Posiadanie własnej produkcji daje szansę nadzoru nad produkcją danego modelu “od podeszwy”. To przekłada się na pełną wiedzę przy zlecaniu produkcji do zewnętrznego producenta. 

SLIPPERS FAMILY W LICZBACH

1,5 mln

to przychód za pierwsze półrocze 2021, czyli 2x więcej niż cały 2018

1,29 mln zł

tyle wyniosła sprzedaż w sierpniu 2021 (138% sprzedaży za cały 2018 rok)

1 - 10 lat

w takim przedziale wiekowym jest obecnie oferta marki

60 000

to klienci powracający po drugie lub kolejne buty

84%

wynosi średnia marża brutto na produktach Slippers Family
(dane bilans 2020)

ECO czyli?

Shoes For Fun SA dba nie tylko o polskość produkcji, ale też o środowisko i naszą wspólną planetę. Dlatego:

Certyfikat OEKO-TEX 100

Organizacja Oeko-Tex przydziela certyfikat produktom, na których zostały przeprowadzone badania mające na celu zweryfikować obecność 100 najbardziej niebezpiecznych substancji zagrażających konsumentom. Produkty spółki są wolne od środków wpływających niekorzystnie na zdrowie ludzi (m.in. formaldehydów, pestycydów czy substancji, które mogą być przyczyną wywoływania alergii). Ocenie podlegają również takie czynniki jak zapachy obce czy odporność na pot i ślinę.  

Ekologia w kartonie

 Produkty pakowane są w  kartonowe pudełka, a karton jako materiał wykonywany jest z pulpy drzewnej otrzymywanej z recyklingu. Pudełka muszą być zabezpieczane  przed kontaktem z deszczem, wodą, wiatrem, śniegiem, dlatego pakowane są w biodegradowalne torby z bio-plastiku, który pochodzi z kompostu roślinnego i ma właściwości podobne do plastiku, ale jest dużo bardziej przyjazny naszej wspólnej planecie.  

PRODUKTY

Spółka posiada w ofercie ponad 100 wzorów polskiego obuwia dziecięcego. Każda para jest produkowana z największą starannością przez mistrzów szewskich z wieloletnim doświadczeniem. Obuwie Slippers Family trafiło już do ponad 100 tys. klientów i uważane jest za jedno z najlepszych do przedszkola, szkoły, żłobka. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Spółka wprowadziła do oferty modele sezonowe jak: sandałki, trzewiki, klapki oraz tenisówki, które cieszą się bardzo dużym powodzeniem.

ZESPÓŁ

Marek Sołtyk

Prezes Zarządu i założyciel firmy

Ponad 25-letnie doświadczenie w marketingu, twórca marki Jan Niezbędny i Teraz Polska. Były współwłaściciel firmy konsultingowej specjalizującej się w strategii i jej wdrażaniu w Polskich Spółkach Giełdowych m.in.: Graal, Pamapol, Wilbo. Dał początek marce Slippers Family w 2013 roku.

Janusz Batkiewicz

Dyrektor ds. Produkcji

Specjalista w dziedzinie produkcji obuwia. Doświadczenie w tym obszarze zdobywa od ponad 30 lat. Zajmował się także kształceniem przyszłych adeptów obuwniczego fachu w szkole obuwniczej w Nowym Targu. Pracował w firmach takich jak: NZPS 'Podhale'", Wojas, czy Mrugała. 

Dagmara Kadłubowska

Dyrektor ds. Administracyjnych i Personalnych

Swoje doświadczenie zawodowe budowała na kilku stanowiskach w firmie Estee Lauder, pracując z kilkoma międzynarodowymi rynkami.  

Monika Stankiewicz

Kierownik ds. Logistyki

W firmie od 2020 r., odpowiedzialna za organizację i realizację procesu przyjmowania zamówień, kontrolę jakości produktów oraz kontakt z zewnętrznymi firmami transportowymi. 

Rada Nadzorcza

Krzysztof Bąk

Członek Rady Nadzorczej

Swoje pierwsze doświadczenia w businessie rozpoczął od założenia firmy działającej w branży IT oferując systemy komputerowe oraz dedykowane oprogramowanie dla przedsiębiorstw i instytucji między innymi dla takich firm jak Coca-Cola, Kraft Jacobs Suchard, KPMG oraz dziesiątki innych. W roku 2010 założył firmę zajmującą się automatyką budynkową (potocznie nazywane dom inteligentny). Według jego koncepcji oraz pod jego nadzorem w roku 2018 zakończona została instalacja największego projektu w Europie budynku Złota 44 w Warszawie. Osoba wszechstronnie uzdolniona, o szerokich zainteresowaniach nieograniczających się do jednej dziedziny. Kolekcjoner oraz pasjonat sztuki nowoczesnej.

Maciej Ożóg-Orzegowski

Członek Rady Nadzorczej

 Skończył MBA we Francji w Rouen. Swoje doświadczenia w finansach zdobywał w PwC, Deloitte oraz EY. Przez 7 lat główny księgowy w muzeum POLIN. 

Jarosław Sidorkiewicz

Członek Rady Nadzorczej

Posiada doświadczenie we wdrażaniu dużych projektów rekrutacyjnych w różnych branżach oraz wiedzę w zakresie nowoczesnych systemów sprzedaży internetowej. Stworzył i prowadził firmę rekrutacyjną “Allcass Direct” działającą w 3 krajach: Polska, Ukraina, Filipiny.  

DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA

 • Sierpień 2013

  Sierpień 2013

  Startuje produkcja, powstaje kultowa kolekcja Nature Foot

 • Sierpień 2013

  Sierpień 2013

  Kampania billboardowa Slippers Family

 • Maj 2014

  Maj 2014

  Współpraca z Egurrola Dance z serią Slippers Show

 • Sierpień 2015

  Sierpień 2015

  10 000 par wyprodukowanych i sprzedanych!

 • Marzec 2017

  Marzec 2017

  Przejęcie zakładu produkcyjnego

 • Sierpień 2019

  Sierpień 2019

  100 par dziennych zamówień przekroczone

 • Grudzień 2020

  Grudzień 2020

  Zespół liczy już 27 osób

 • Sierpień 2020

  Sierpień 2020

  200 par dziennie! Wzrost rok do roku o 100%!

 • Kwiecień 2021

  Kwiecień 2021

  Pierwszy kwartał z wynikiem lepszym niż za cały 2018 rok

 • Lipiec 2021

  Lipiec 2021

  Przekształcenie Shoes For Fun sp. z o.o. w spółkę akcyjną pod firmą Shoes For Fun S.A.

 • Sierpień 2021

  Sierpień 2021

  Historyczny rekord sprzedaży dziennej 1156 par - 895 zamówień na kwotę 119 946,25 PLN

MODEL BIZNESOWY

Obecny model biznesowy opiera się na konsekwentnej realizacji strategii specjalizacji w produkcji obuwia dla dzieci do przedszkola, szkoły, żłobka i domu. Oferowane przez spółkę modele obuwia są wzorami unikalnymi na rynku i posiadają zastrzeżone wzory i nazwy w Unii Europejskiej i Polsce. Produkcja bucików odbywa się w zakładzie produkcyjnym, a sprzedaż prowadzona jest wyłącznie przez sklep internetowy. Dzięki temu spółka realizuje zdecydowanie większą marże brutto na sprzedaży niż konkurencja na rynku przy zachowaniu dość konkurencyjnej ceny w porównaniu do obuwia wiodących marek międzynarodowych.

Od 4 lat dynamika sprzedaży rocznej Emitenta rośnie rok do roku. W ciągu dekady Spółka planuje sprzedawać 1 milion par butów dziecięcych rocznie, w tym modele przeznaczone do żłobka, przedszkola i szkoły. Sprzedaż Slippers Family odbywa się wyłącznie przez własny kanał e-commerce. Daje to dwie przewagi: szybki fidbek klienta i wysoka marża. Emitent nie ma planów budować sieci sklepów stacjonarnych czy pop-up store.   

Porównanie pierwszego półrocza za 4 lata:

Źródło: dane finansowe własne Emitenta 
Źródło: Deloitte 
Z raportu Deloitte - “Back-to-School and Back-to-College Make a Comeback” wynika, że zakupy produktów szkolnych na najbliższy sezon będą odbywać się online. W 2019 roku, tuż przed pandemią, kupujący stwierdzili, że wydadzą 29% swoich budżetów na zakupy produktów szkolnych właśnie w sklepach online. Tymczasem wydatki na tego rodzaju produkty utrzymują się na stałym poziomie 43%. Liczymy, że tego typu wzrosty obserwować będziemy także na rynku Polskim, w tym u nas :) 

Nasi klienci

RYNEK I KONKURENCJA

Jak co roku Duński “Saxo Bank” w swojej publikacji “Oburzające prognozy na 2021 rok” już w pierwszej z 10 prognoz zaważył, że należy spodziewać się fali bankructw biznesów ulokowanych w centrach handlowych i sklepach stacjonarnych. To właśnie sprzedaż online jest tym kanałem, który także po wygaśnięciu epidemii, będzie dalej dynamicznie rósł.

Według raportu Izby Gospodarki Elektronicznej oraz firmy Gemius z 2020 roku aż 51% kupujących w sieci to kobiety. Emitentowi sprzyja także grupa wiekowa, która dokonuje zakupów w sieci. Aż 63% kupujących w kategorii wiekowej 25-35 lat, w ciągu ostatnich 12 miesięcy kupowało obuwie w sieci. Obuwie jest drugą najchętniej kupowaną kategorią w sieci. Aż 58% kupujących online kupuje tam obuwie.   
Rynek e-commece skorzystał na pandemii - to oczywiste. Nie bez znaczenia są jednak nastroje polaków, a szczególnie te wynikające z zarobków. Jak wynika z badań prof. dr. hab. Krzysztofa Waliszewskiego dla Finax, aż 37 proc. Polaków zanotowało wzrost dochodów w pandemii, a połowa nie dostrzegła zmian sytuacji finansowej. To ważne nie tylko dla e-handlu, ale także koniunktury na rynku krajowym i rozwoju innych segmentów także produkcji.  
Według analityków PKO Banku Polskiego rynek obuwia w latach 2018–2021 będzie się rozwijał w tempie 4,6 proc. rocznie. Dynamikę widać także w eksporcie produktów krajowych. W latach 2013–2017 eksport polskiego obuwia wzrósł o 86% z poziomu 0,7 mld EUR do 1,3 mld EUR wg danych International Trade Center. Co ważne Polska jest 16. największym importerem obuwia na świecie, z udziałem na poziomie 1,4%. Z już budowaną marką na wielu rynkach.  

CELE INWESTYCYJNE

W ramach emisji akcji serii B, C spółka planuje pozyskać łącznie 2 miliony złotych. Pełna kwota emisji przyspieszyłaby rozwój spółki, zamiast reinwestować sam zysk, który spółka generuje od 2018 roku, Emitent mógłby podjąć odważne kroki rozwojowe.

Plan rozwoju

 • Marzec 2022

  Marzec 2022

  Produkcja na zlecenie

 • Kwiecień 2022

  Kwiecień 2022

  Kampania marketingowa (wiosna)

 • Sierpień 2022

  Sierpień 2022

  Zwiększenie stanów magazynowych

 • Wrzesień 2022

  Wrzesień 2022

  Kampania marketingowa (back to school)

 • Lipiec 2023

  Lipiec 2023

  Rozbudowanej powierzchni magazynowej oraz automatyzacja obsługi

 • Grudzień 2023

  Grudzień 2023

  Automatyzacja procesów produkcji

Zapis Webinariów z Zarządem

Webinar z Zarządem 17.11.2021r.
Prezentacja inwestorska Shoes for Fun SA

W czwartek 7 października o godzinie 15:30 odbył się webinar z Markiem Sołtykiem - prezesem zarządu Shoes for Fun S.A i założycielem firmy Slippers Family oraz Tomaszem Karolakiem - aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym, ambasadorem marki Slippers Family. 
Co zyskasz inwestując w Slippers Family?
Webinar z Zarządem Shoes for Fun S.A. właściciela marki Slippers Family

DODATKOWE KORZYŚCI

Dla wszystkich akcjonariuszy, którzy zdecydują się na zakup powyżej 10 akcji przygotowaliśmy specjalny prezent książkę twórcy butów NIKE - Phila Knighta „Sztuka Zwycięstwa”. Książka ta przybliży czytelnikowi nasz biznes i drogę, jaką obraliśmy w rozwoju Spółki. "Chcemy być w kapciach dla dzieci jak NIKE w butach sportowych" - Marek Sołtyk twórca Slippers Family.

Od 3 akcji

Pakiet 1 - 305,01 złotych

 • Członkostwo w zamkniętej grupie inwestorów 
 • 5% rabatu na zakupy ważne przez 12 miesięcy 
Zainwestuj

Od 6 akcji

Pakiet 2 - 601,02 złotych

 • Członkostwo w zamkniętej grupie inwestorów 
 • 10% rabatu na zakupy ważne przez 12 miesięcy
Zainwestuj

Od 10 akcji

Pakiet 3 - 1016,7 złotych

 • 1 para obuwia do wyboru (rozmiar i wzór) 
 • Członkostwo w zamkniętej grupie inwestorów 
 • 10% rabatu na zakupy ważne przez 12 miesięcy
Zainwestuj

Od 20 akcji

Pakiet 4 - 2033,4 złotych

 • 2 pary obuwia do wyboru przez 2 lata 
 • Członkostwo w zamkniętej grupie inwestorów 
 • 20% rabatu na zakupy ważne przez 12  miesięcy
Zainwestuj

Od 40 akcji

Pakiet 5 - 4066,8 złotych

 • 2 pary obuwia do wyboru przez 2 lata 
 • Członkostwo w zamkniętej grupie inwestorów 
 • 20% rabatu na zakupy ważne przez  24 miesiące 
Zainwestuj

Od 60 akcji

Pakiet 6 - 6100,2 złotych

 • 2 pary obuwia do wyboru przez 2 lata 
 • Członkostwo w zamkniętej grupie inwestorów 
 • 20% rabatu na zakupy ważne przez  24 miesiące 
Zainwestuj

Od 100 akcji

Pakiet 7 - 10 167 złotych

 • 2 pary obuwia do wyboru przez 2 lata 
 • Członkostwo w zamkniętej grupie inwestorów 
 • 20% rabatu na zakupy ważne przez  24 miesiące 
Zainwestuj

Od 150 akcji

Pakiet 8 - 15 250,5 złotych

 • 2 pary obuwia do wyboru przez 2 lata 
 • Członkostwo w zamkniętej grupie inwestorów 
 • 20% rabatu na zakupy ważne przez  24 miesiące 
Zainwestuj

Od 250 akcji

Pakiet 9- 25 417,5 złotych

 • 2 pary obuwia do wyboru przez 2 lata 
 • Członkostwo w zamkniętej grupie inwestorów 
 • 20% rabatu na zakupy ważne przez  24 miesiące 
Zainwestuj

Od 350 akcji

Pakiet 10 - 35 584,5 złotych

 • 2 pary obuwia do wyboru przez 2 lata 
 • Członkostwo w zamkniętej grupie inwestorów 
 • 20% rabatu na zakupy ważne przez  24 miesiące 
Zainwestuj

Od 500 akcji

Pakiet 11 - 50 835 złotych

 • 2 pary obuwia do wyboru przez 2 lata 
 • Członkostwo w zamkniętej grupie inwestorów 
 • 20% rabatu na zakupy ważne przez  24 miesiące 
Zainwestuj

Od 1 000 akcji

Pakiet 12 - 101 670 złotych

 • Prosimy o kontakt na akcjonariat@slippersfamily.com. Zaproponujemy coś specjalnie dla Ciebie!
Zainwestuj

Możliwości exitu - wyjścia z inwestycji

Debiut giełdowy

Emitent planuje debiut. Jeśli emisja i rozwój spółki będzie zgodna z planem, a także sytuacja makroekonomiczna pozwoli. Zarząd Spółki rozpoczął proces przygotowań do debiutu na rynku giełdowym w 2023 roku.

Wykup akcji

Emitent planuje zaproponować dobrowolny wykup akcji za 107% ceny emisyjnej. Propozycja wykupu uwarunkowana będzie procesem debiutu. Jeśli ten nie dojdzie do skutku do 2025 roku zarząd złoży propozycję akcjonariuszom. 

Handel akcjami

Każdy akcjonariusz w dowolnym momencie może sprzedać swoje akcje zainteresowanej osobie na podstawie prostej umowy. Należy pamiętać o tym, że sprzedaż akcji spółki poza rynkiem regulowanym jest bardzo trudna. Obecnie nie istnieje zorganizowany system obrotu akcjami i sprzedaż akcji każdorazowo wymaga samodzielnego znalezienia nabywcy. W przypadku decyzji o wyjściu ze spółki inwestor może mieć trudności ze sprzedażą zakupionych akcji. Należy mieć świadomość, że inwestor może nie zarobić, a nawet ponieść stratę na odsprzedaży akcji na rynku prywatnym lub w razie debiutu spółki na rynku regulowanym, lub NewConnect. 

Polityka Dywidendowa

Na tym etapie dynamicznego rozwoju firmy, Zarząd rekomenduje przeznaczenie dywidendy za rok 2020 na cele inwestycyjne. Plan wypłat dywidendy przewidziany jest za rok 2021 w wysokości 30% wypracowanego zysku, w 2022 roku 30%, a w kolejnych 40% wypracowanego zysku przez Spółkę. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji makroekonomicznej oraz realizacji strategii rozwoju firmy. Emitent przypomina, że dywidenda, czyli udział w zysku Spółki wypłacana jest od liczby posiadanych akcji. Im więcej akcji posiada akcjonariusz, tym większy procent w spółce posiada, tym większy udział w zysku otrzymuje. Np.: posiadając 1% wszystkich akcji można liczyć na 1 000 zł dywidendy przy zysku do podziału 100 000 zł.

FAQ

Jak najbardziej! Można inwestować dowolną liczbę razy. Kwoty inwestycji się sumują, a akcje są przyznawane według końcowej, łącznej kwoty. 
Pełne imię i nazwisko z polskimi znakami (tak jak w dowodzie osobistym) oraz datę urodzenia. Dodatkowo należy podać adres. Może, ale nie musi być to adres zamieszkania.  
Podczas zakupu akcji wystarczy podać adres, pod który mają zostać dostarczone ewentualne nagrody. 
Nie, z powodu uwarunkowań prawnych, zakup akcji "na inną osobę" nie jest możliwy. Każdy inwestor musi dokonać inwestycji osobiście, z własnego konta. Nie dotyczy to osób nieletnich - w ich przypadku, inwestycji dokonuje opiekun prawny. 
Jak najbardziej! W przypadku inwestorów z zagranicy w procesie płatności tPay należy wybrać płatność przelewem SEPA Single Euro Payments Area. Następnie należy wybrać płatność z kraju, w którym się mieszka i dokonać przelewu zgodnie z instrukcją operatora płatności. 
Po nabyciu akcji w tego rodzaju emisji nie trzeba odprowadzać żadnego podatku (w tym PCC). 
Tak, inwestor może sprzedać swoje akcje. Podczas transakcji wystarczy wypełnić formularz umowy kupna-sprzedaży. Należy także poinformować spółkę o takiej transakcji, celem wpisania zmiany do księgi akcyjnej. Podatek należy odprowadzić w przypadku sprzedaży akcji lub wypłaty dywidendy przez spółkę. Gdy dochodzi do sprzedaży akcji, sprzedający musi zapłacić podatek dochodowy 19% od uzyskanego zysku ze sprzedaży. Kupujący rozlicza się z zakupu samodzielnie, płacąc podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC). 
Od 1 marca 2021 r. akcje papierowe oraz księga akcyjna zostały zastąpione rejestrem akcjonariuszy prowadzonym w postaci elektronicznej, który może mieć formę rozproszonej i zdecentralizowanej bazy danych. Podmiot prowadzący ten rejestr, prowadzi go w sposób, który zapewnia bezpieczeństwo i integralność zawartych w nim danych. Od 1 marca 2021 r. spółki nie mogą już wydawać dokumentów akcji oraz nie będą prowadziły księgi akcyjnej. Ujawnienie akcjonariuszy w rejestrze może nastąpić dopiero po skutecznym podwyższeniu kapitału zakładowego spółki przez Sąd rejestrowy. 
Wartość nominalna akcji wynika z kapitału zakładowego spółki, który nie jest tożsamy z wyceną rynkową spółki. Wartość rynkową spółki określa bardzo wiele czynników. Są to między innymi dotychczasowe wyniki finansowe spółki, posiadane aktywa i pasywa, perspektywa wzrostu w przyszłości, sytuacja rynkowa, siła zespołu stojącego za spółką. Rozbieżność między ceną nominalną akcji i kapitałem zakładowym a wyceną spółki dotyczy zwłaszcza spółek z branży nowych technologii. Przykładowo, gdyby zastanowić się ile warty jest cały sprzęt, nieruchomości i inne rzeczy składające się na majątek spółki np. Facebook, to ich wartość i tak będzie wielokrotnie niższa niż notowania Facebooka na giełdzie. 
Wpłacone środki zostaną zwrócone inwestorom. Warunki zwrotu określone są w regulaminie (link dostępny w stopce). 
Nie, objęcie akcji nie wymaga spotkania z notariuszem. 
Spółka nie jest notowana na giełdzie a jej akcje są poza rynkiem regulowanym. W przypadku gdyby w przyszłości spółka zdecydowała się na wejście na NewConnect lub GPW, akcje spółki zostaną zdematerializowane i przeniesione na rachunek maklerski. 
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez UKNF w zakresie crowdfundingu, emitentów oraz inwestorów. Więcej szczegółowych informacji uzyskasz na stronie KNF (Rynek crowdfundingowy, inwestorzy, emitenci)

Istotne czynniki ryzyka

Znaczny popyt na specjalistów oraz działania konkurencji mogą doprowadzić do odejścia kluczowego personelu, a także utrudnić proces rekrutacji nowych pracowników lub współpracowników o odpowiedniej wiedzy, doświadczeniu oraz kwalifikacjach. Emitent na bieżąco monitoruje rynek pracy oraz stara się dostosowywać do panujących na nim trendów, również w zakresie oferowanych wynagrodzeń. Emitent podejmuje szereg działań mających na celu podniesienie satysfakcji kluczowych pracowników na przykład już w 2021 r. Aby utrzymać obecnie posiadanych kluczowych współpracowników i managerów Emitent planuje przeznaczyć część akcji Spółki na program motywujący dla partnerów i pracowników.
Działalność Spółki zależy od sytuacji makroekonomicznej panującej na polskim rynku, jak i na świecie. Efektywność, a w szczególności rentowność prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej są pośrednio zależne od takich wielkości, jak wzrost PKB, poziom bezrobocia i konsumpcji społeczeństwa, wielkości inflacji, kursów walut oraz stóp procentowych, czy dynamiki wzrostu wynagrodzeń. Czynniki te wpływają na siłę nabywczą klientów Emitenta oraz zainteresowanie oferowanymi przez Spółkę produktami. Ewentualne spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego oraz pogorszenie się wskaźników makroekonomicznych może niekorzystnie wpłynąć na wyniki finansowe osiągane przez Emitenta. Branża handlu detalicznego i hurtowego (obejmująca sprzedaż obuwia dziecięcego), w której działa Spółka, jest w wysokim stopniu narażona na ryzyko dekoniunktury niż inne gałęzie gospodarki. Dzieje się tak ponieważ produkty oferowane przez Przedsiębiorstwo mają status towarów o podwyższonym poziomie, tj. nie wchodzą do koszyka dóbr pierwszej potrzeby, z której to konsument nie rezygnuje pomimo pogorszenia się jego sytuacji finansowej.
Emitent uważa, że ryzyko jest realne, jednak nie miało miejsce nawet w przypadku lockdowów w 2020 roku. Cześć dostawców Emitenta posiada łańcuch dostaw poza Polską. Emitent posiada wiedzę jakie są zamienniki i jacy inni dostawcy funkcjonują na rynku.
W opinii Emitenta jego produkty są ponadczasowe jeśli chodzi o wzór, czy właściwości pro rozwojowe dzieci. Zmieniają się jednak materiały wykorzystywane do produkcji wraz z trendami rynkowymi. Aby być na bieżąco zarówno dział marketingu i dział rozwoju produkt stale śledzą rynkowe trendy wzornicze i kolorystyczne.
W ocenie Emitenta jego szerokie portfolio produktów, pozwala na wypłaszczenie sprzedaży pomiędzy okresami, związanymi z powrotem dzieci do placówek szkolnych, po wakacjach i feriach. 
Co sprawia, że klienci wybierają produkty Spółki? Czy inni producenci także rosną tak jak Emitent? Czy oferta emitenta jest na tyle unikalna na tle rynku? Klienci wybierają produkty spółki przedszkola, żłobka i szkoły oraz domu. Modele oferowane przez emitenta wyróżniają się na tle konkurencji wzornictwem, jakością oraz walorami użytkowymi, w tym prozdrowotnymi. Większość producentów obuwia dziecięcego opiera sprzedaż na tradycyjnych kanałach sprzedaży i wymagają dostosowania się do wymogów e-commerce, w których działa od lat emitent, a które idealnie sprawdziły się w okresie pandemii.
Obuwie posiada certyfikaty, wyróżnia je koncept oparty na profilaktyce zdrowej stopy, zastosowane rozwiązania: profilowana wkładka skórzana, obcas Thomasa, miękka podeszwa, twardy zapiętek. Aby panować w pełni nad jakością Emitent trzyma w swoich rękach zarówno produkcję, kontrolę jakości oraz sprzedaż i komunikację z klientami. To wszystko aby aby dbać o najważniejszą walutę Emitenta - markę. 
Istnieje ryzyko związane z niezdolnością wykonywania swoich obowiązków przez Prezesa. Jednoosobowy zarząd jest jednak świadomą decyzją Emitenta, który nie wyklucza, że z czasem zostanie to zmienione. Zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych w spółce akcyjnej istnieje możliwość czasowego oddelegowania przedstawiciela Rady Nadzorczej do pełnienia obowiązków Prezesa. 
W “Celach inwestycyjnych” Emitent precyzyjnie opisał niezbędne kwoty i planowany czas ich wydatkowania. Jeśli emisja nie zakończy się pełnym sukcesem, pewne cele mogą być realizowane tylko w mniejszej skali, inne mogą zostać wstrzymane do czasu zbudowania zapasów gotówki pozwalających na realizację tych celi. 
Na tym etapie dynamicznego rozwoju firmy, Zarząd rekomenduje przeznaczenie dywidendy za rok 2020 na cele inwestycyjne. Plan wypłat dywidendy przewidziany jest za rok 2021 w wysokości 30% wypracowanego zysku, w 2022 roku 30%, a w kolejnych 40% wypracowanego zysku przez Spółkę. Natomiast możliwość wypłaty dywidendy w przyszłości oraz jej wysokość będzie zależeć od szeregu czynników, w tym: dostępnej do podziału kwoty zysku i kapitałów rezerwowych (tj. osiągania przez spółkę dodatnich wyników finansowych w przyszłości), wydatków i planów inwestycyjnych, zysków generowanych w danym okresie, rentowności czy stopnia zadłużenia Emitenta. Ponadto, zgodnie z kodeksem spółek handlowych, dywidenda jest wypłacana wyłącznie w przypadku, gdy Walne Zgromadzenie podejmie stosowną uchwałę o przeznaczeniu zysku do podziału pomiędzy akcjonariuszy. Zarząd nie jest zobowiązany do proponowania Walnemu Zgromadzeniu podjęcia takiej uchwały za dany rok obrotowy. Nawet jeżeli Zarząd zarekomenduje przeznaczenie zysku za dany rok obrotowy na wypłatę dywidendy, Zarząd nie może zagwarantować, że Zwyczajne Walne Zgromadzenie podejmie odpowiednią uchwałę umożliwiającą wypłatę dywidendy.
Spółka operuje wyłącznie na własnym kanale sprzedaży. Dzięki temu nie posiada żadnych kontrahentów, którzy mogliby nie wywiązywać się z terminów płatności. W ocenie Emitenta istnieje ryzyko, że z umowy nie wywiążę się dostawca, ale Emitent nie pracuje na przedpłatach. 
Planowany przez Spółkę na debiut uzależniony jest od sytuacji rynkowej i sytuacji finansowej Spółki. Jeśli realizacja planów przełoży się na realizację planów przychodowych Emitent dążyć będzie do debiutu jako opcji zwiększenia wiarygodności Spółki i pozyskania dodatkowego kapitału na rozwój. W przypadku gdy plany przychodowe Spółki oraz wyniki z emisji akcji nie będą realizowane mimo przyjętej strategii, debiut może się opóźnić lub nigdy nie dojść do skutku. Potencjalny inwestor powinien być świadomy, że może nie zarobić, a nawet ponieść stratę na odsprzedaży akcji na rynku prywatnym lub razie debiutu na rynku NewConnect. Jednocześnie Spółka wskazuje, że ewentualny debiut spółki będzie wymagał szeregu nakładów finansowych, organizacyjny oraz prawnych między innymi dopuszczenie akcji do obrotu zorganizowanego będzie wymagało uprzedniej zamiany akcji imiennych na akcje na okaziciela.
Zgodnie z treścią art. 19 ust.1 ustawy z dnia z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym, Wpis do Rejestru jest dokonywany na wniosek, chyba że przepis szczególny przewiduje wpis z urzędu. Zgodnie z treścią art. 19 ust. 3 w/w ustawy Wniosek złożony z naruszeniem przepisu ust. 2 lub nieprawidłowo wypełniony podlega zwróceniu, bez wzywania do uzupełnienia braków. (...). Istnieje zatem ryzyko, że w przypadku złożenia wniosku z naruszeniem art. 19 ust. 3 ustawy, podwyższenie kapitału zakładowego obejmujące emisję Akcji Serii B oraz Akcji Serii C, nie zostanie zarejestrowane.

Udostępnij emisję

Kontakt

Masz pytania? Napisz do Nas!